palette
شرایط ثبت مقاله
راهنمای ورود به سامانه

قبلا نام کاربری و رمز عبور برای پژوهش های دانش زمین داشته اید؟
رفتن به صفحه ورود

آیا احتیاج به یک نام کاربری و رمز عبور دارید؟
به صفحه ثبت نام بروید.

جهت ارسال مقاله و اطلاع از وضعیت آن و ورود به سامانه لازم است، ثبت نام کنید..

راهنمای نویسندگان

دانلود فایل تعهدنامه

دانلود فایل تعارض منافع

راهنمای نگارش

-    نشریه پژوهشهای دانش زمین هر سه ماه یک بار منتشر می شود و در زمینه ­های تخصصی زمین­ شناسی و جغرافیا مقاله می ­پذیرد.

مقاله باید حاصل کار پژوهشی و علمی باشد و قبلاً در نشریه‎ی دیگری ـ اعم از داخلی یا خارجی ـ و یا مجموعه مقالات سمینارها و مجامع علمی چاپ نشده و یا همزمان برای نشریه دیگری ارسال نشده باشد.

-   هر مقاله تحقیقی باید داری عنوان، چکیده فارسی (حداکثر250 کلمه )، واژه­ های کلیدی به فارسی (تا 5 مورد به ترتیب الفبا)، مقدمه، مواد و روش (منطقه مورد مطالعه و روش مطالعه)، بحث و نتایج، و نتیجه ­گیری، پانوشت، منابع، چکیده انگلیسی منطبق بر چکیده فارسی و واژه­های کلیدی به انگلیسی باشد.(چکیده مبسوط فارسی و انگلیسی(حداقل 450 و حداکثر 700 کلمه) نیز در انتهای مقاله آورده شود)

نگارش مقاله باید بصورت زیر باشد:

-   متن مقاله باید بر روی کاغذ سفید 4A با فاصله سطر 1 سانتی متر و با رعایت حاشیه 3 سانتی­متر از لبه­ ها و قلم فارسی بی نازنین 13 برای متن ، قلم فارسی بی نازنین پررنگ 13 برای عناوین،  و قلم  Times New Roman 11 برای منابع انگلیسی داخل متن، اصطلاحات، منابع انتهایی و چکیده مبسوط انگلیسی در  نرم ­افزار Word تایپ شده و طریق سیستم پند ( سامانه الکترونیک) در سایت دانشگاه شهید بهشتی (http://esrj.sbu.ac.ir/) به دفتر مجله ارسال شود.

 -  حداکثر حجم مقاله شامل متن، شکل­ها، نمودارها و جداول 18 صفحه ­باشد.

مشخصات نویسندگان باید بصورت زیر نوشته شود:

گروه، دانشکده، دانشگاه، شهر، کشور به عنوان مثال: گروه زمین شناسی، دانشگاه شهید بهشتی، تهران،ایران.

چکیده مبسوط انگلیسی: (Extended Abstract). چکیده مبسوط انگلیسی منطبق با چکیده مبسوط فارسی باید دارای ساختار

Title, Introduction, materials and methods, , Results and discussion, Conclusion ,Keywords   باشد.

-   عناوین جدول­ها در بالا و عناوین شکل­ها در زیر آنها نوشته شود.در جداول اعشار اعداد فارسی با /  و انگلیسی با نقطه نشان داده شود. - توضیح شکل و جدول (B Nazanin 12 ) به عنوان مثال: شکل1: موقعیت منطقه مورد مطالعه. فقط از واژه شکل برای کلیه نمودارها و تصاویر استفاده شود. کلیه تصاویر میکروسکوپی همراه با مقیاس در زیر عکس باشد. 

منابع داخل متن بصورت: ( آدابی، 1394) برای منابع فارسی و (Montgomery, 1997) برای منابع انگلیسی نوشته شوند. برای منبعی با دو نویسنده به صورت: (سعیدی و عزیزپور، 1388)، (Appleyard and Lintell, 1972). درصورتی‌که بیش از دو نویسنده بود: (حسین زاده و همکاران، 1397) یا  (Timperio et al, 2004).ارجاع دهی به منابع خارجی در شروع پاراگراف به صورت: آدابی (Adabi,2010) یا مونتگمری(Montgomery, 2012) می باشد.تمامی مقالات نویسندگان داخلی که در نشریات خارجی چاپ گردیده است باید در متن بصورت انگلیسی رفرنس داده شوند. مانند:(Adabi, 2010)

 اصطلاحات خارجی با معادل‌های دقیق و رسا در زبان فارسی و نام کامل واژه و عبارت‌های اختصاری به کار رفته در متن، به پانوشت انتهای مقاله ارجاع شوند. 

در انتهای مقاله: ارائه منابع و مأخذ انتهای مقاله بر اساس حروف الفبا و به صورت نمونه‌های زیر ارائه شود:

کتاب: گنجی، م.ح.، 1367. جغرافیا در ایران از دارالفنون تا انقلاب اسلامی، چاپ اول، موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی، مشهد، 706 ص.

Book: Flügel, E., 2004. Microfacies Analysis of Carbonate Rocks: Interpretation and Application: Springer – Verlag, Berlin, 976 p.

مقاله: قهرودی تالی، م.، پورموسوی، م. و خسروی، س.، 1391. بررسی پتانسیل تخریب لرزه­خیزی با بکارگیری مدل­های چند شاخصه (مطالعه موردی: منطقه یک شهر تهران)، پژوهش­های ژئومورفولوژی کمی، شماره­ی 3، ص 57-68.

Article: James, N.P. and Bone, Y., 1992. Synsedimentary cemented calcarenite layers in Oligo- Miocene cool- water shelf limestones, Eucla Platform, South Australia: Journal of Sedimentary Petrology, v. 62, p. 860-872.

- مجله از چاپ مقالات مروری و ترجمه معذور است.

- در صورت استفاده از پایان‌نامه یا رساله‌های دانشجویی، ذکر عنوان رشته و نام دانشگاه مربوط، الزامی است..

- ایمیل نویسنده مسئول حتی الامکان ایمیل آکادمیک باشد.

- سپاسگزاری بایستی برمبنای همکاری­های علمی باشد و قبل از فهرست منابع آورده شود.

مسئولیت صحت و سقم مقاله از لحاظ علمی و حقوقی به عهده نویسندگان یا نویسنده است. نویسنده متعهد می­گردد تا دریافت پاسخ نهایی نشریه از ارسال آن به سایر نشریات خودداری نماید. لطفاً از ارسال هم زمان مقاله به نشریات دیگر خودداری شود.

توجه: بعد از ارسال مقاله جهت داوری امکان تغییر در تعداد نویسندگان مقاله وجود ندارد.

 

 

مقررات ارسال مقاله

به عنوان قسمتی از روند ارسال مقاله ، لازم است که نویسندگان از مهیا بودن اقلام مختلف برای ارسال مقاله اطمینان حاصل کنند. برای این کار لازم است که اقلام موجود در چک لیست زیر را چک نموده و در صورت مهیا بودن جلوی آن علامت بزنند.

  •  مقاله طبق اصول مقاله نویسی و مرجع نگاری که در راهنمای نویسندگان وجود دارد، نگارش شده است و مقررات مربوط به تضاد منافع و حریم خصوصی را رعایت کرده ام.

متن حفظ حریم خصوصی

نام ها و ایمیل های وارد شده در این سایت مجله فقط به منظور بیان شده بکار میرود و در دسترس هیچ شخص یا سازمان دیگری قرار نخواهد گرفت.

هزینه برای نویسنده

این مجله هزینه های زیر برای نویسندگان در نظر می گیرد

هزینه انتشار مقاله: 2000000 (IRR)
در صورت پذیرش این مقاله برای چاپ لازم است که هزینه چاپ آنرا پرداخت نمائید.