palette
راهنمای خوانندگان

توجه: بعد از ارسال مقاله جهت داوری امکان تغییر در تعداد، ترتیب نویسندگان و نویسنده مسئول مقاله وجود ندارد

-    نشریه پژوهشهای دانش زمین هر سه ماه یک بار منتشر می­شود و در زمینه ­های تخصصی زمین­ شناسی و جغرافیا مقاله می ­پذیرد.

-   هر مقاله تحقیقی باید داری عنوان، چکیده فارسی، واژه­های کلیدی به فارسی (تا 5 مورد به ترتیب الفبا)، مقدمه، مواد و روش (منطقه مورد مطالعه و روش مطالعه)، نتایج، بحث و نتیجه­گیری، منابع، چکیده انگلیسی و واژه­های کلیدی به انگلیسی باشد.

- مشخصات نویسندگان (B Nazanin 13 )

 - عناوین بخش های مختلف مقاله (B Nazanin 13 Bold )

 - متن مقاله (B Nazanin 13 )

 - توضیح شکل و جدول (B Nazanin 12 )

 - منابع  (B Nazanin 13 )

 -    متن مقاله باید بر روی کاغذ سفید 4A با فاصله سطر 1 سانتی متر و با رعایت حاشیه 3 سانتی­متر از لبه­ ها و قلم فارسی نازنین 13 و انگلیسی Times New Roman 11، تایپ شده در  نرم ­افزار Wordاز طریق سیستم پند ( سامانه الکترونیک) در سایت دانشگاه شهید بهشتی (http://www.sbu.ac.ir) به دفتر مجله ارسال شود.

-     حداکثر حجم مقاله شامل متن، شکل­ها، نمودارها و جداول 15 صفحه می­باشد.

-   هر مقاله باید دارای یک برگ مشخصات مقاله بطور جداگانه شامل: عنوان کامل مقاله به فارسی و انگلیسی، نام و نام خانوادگی نویسنده (گان)، آخرین مدرک تحصیلی، مرتبه علمی و محل اشتغال به فارسی و انگلیسی، شماره تلفن، فاکس، پست الکترونیکی و نشانی کامل باشد (نام نویسنده عهده­دار مکاتبات با ستاره مشخصی شود).

-   چکیده باید محتوای مقاله را با تاکید براطلاعات، روش­ها، نتایج و اهمیت نتایج بازگو نماید و حداکثر در 250 کلمه نوشته شود و چکیده انگلیسی باید منطبق بر چکیده فارسی باشد.

-   اصلاحات خارجی با معادل­های دقیق به زبان فارسی (به استثنای اسامی و گونه­ های فسیل و اسامی نویسندگان) در متن و نام کامل واژه و عبارت اختصاری به کار رفته در متن به زیر نویس ارجاع شوند.

-   عناوین جدول­ها در بالا و عناوین شکل­ها در زیر آنها نوشته شود. فقط از واژه شکل برای کلیه نمودارها و تصاویر استفاده شود. کلیه تصاویر میکروسکوپی همراه با مقیاس در زیر عکس باشد. ارسال نسخه اصل شکل­ها بصورت مجزا در CD حاوی مقاله ضروری است. در صورت نیاز به سپاسگزاری، قبل از فهرست منابع آورده شود.

-   منابع فارسی و بدنبال آن منابع خارجی در انتهای مقاله براساس حروف الفبا، همراه با ذکر نام محقق، سال و تا حد امکان با شماره صفحه و بصورت نمونه­های زیر ارائه شود، منابع داخل متن (رضویان، 1384) ، (فلوگل، 2004)

-     مجله از چاپ مقالات مروری و ترجمه معذور است. تأییدیه نویسندگان باید همراه با اصل مقاله ضمیمه شود.

-     سپاسگزاری بایستی برمبنای همکاری­های علمی باشد.

-     اشکال و جداول  در داخل متن مقاله ارایه شود.

الگوی مرجع نویسی:

کتاب:

گنجی، م.ح.، 1367. جغرافیا در ایران از دارالفنون تا انقلاب اسلامی، چاپ اول، موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی، مشهد، 706 ص.

کتاب:

Flügel, E., 2004. Microfacies Analysis of Carbonate Rocks: Interpretation and Application: Springer – Verlag, Berlin, 976 p.

مقالات

James, N.P. and Bone, Y., 1992. Synsedimentary cemented calcarenite layers in Oligo- Miocene cool- water shelf limestones, Eucla Platform, South Australia: Journal of Sedimentary Petrology, v. 62, p. 860-872.

مسئولیت صحت و سقم مقاله از لحاظ علمی و حقوقی به عهده نویسندگان یا نویسنده است. نویسنده متعهد می­گردد تا دریافت پاسخ نهایی نشریه از ارسال آن به سایر نشریات خودداری نماید. لطفاً از ارسال هم زمان مقاله به نشریات دیگر خودداری شود.

راهنمای داوران

سیستم داوری برخط (Online) مقالات، برای تسریع روند بررسی مقالات توسط داوران مجله طراحی شده است. مراحل عمومی این فرآیند برای داوران به شرح زیر است:

  • ثبت نام داور به عنوان کاربر در سایت مجله
  • ایجاد دسترسی به عنوان داور
  • تعیین مقاله برای بررسی توسط داور و فرستادن پیام الکترونیک
  •  ورود داور به پایگاه مجله و بخش داوری از طریق لینک ارسالی بدون نام کاربری و گذرواژه‌
  • انجام مراحل داوری

ثبت نام داور به عنوان کاربر در برنامه

این مرحله توسط کاربر و یا سردبیر یا مدیر داخلی در صورتی که کاربر قبلا در سایت مجله ثبت نام کرده باشد انجام می‌شود. برای این‌که بتوانید به عنوان یک داور در برنامه حضور یابید، نخست باید به عنوان یک کاربر در پایگاه ثبت نام کنید. پس فرم عضویت پایگاه را تکمیل کنید این فرم در سایت مجله در دسترس شما خواهد بود.

ایجاد دسترسی به عنوان داور و تعیین تخصص‌های داور

اغلب این مرحله توسط سردبیر یا مدیر داخلی انجام می‌شود. پس از ثبت نام کاربر، سردبیر یا مدیر داخلی می‌تواند معرفی داوران و دسترسی مخصوص داوری را تعیین کند.

تعیین مقاله برای بررسی توسط داور و فرستادن پیام الکترونیک

این مرحله سردبیر یا مدیر داخلی پایگاه انجام می‌شود. پس از انجام تنظیمات داوری و معرفی داوران، سردبیر یا مدیر داخلی می‌تواند مقالات فرستاده شده به مجله را برای داوران متخصص ارسال نماید. همزمان با انجام این‌کار یک پست الکترونیک برای داوران فرستاده می‌شود و اطلاع‌رسانی در این زمینه انجام می‌شود.

مراجعه داور به پایگاه

برای ورود به برنامه تنها کافی است از طریق لینک ارسالی در صفحه اصلی وارد کنید.

رفتن به بخش داوری و دریافت مقالات

بعد از ورود به بخش داوری و مشاهده مقاله تعیین شده برای داوری می تواند داوری را پذیرفته یا رد کند در صورت پذیرش امکان دریافت فایل مقاله و فرم داوری امکان پذیر می گردد.